zdjęciołek

Cześć!

Znaleźliście się w grupie stworzonej przez rodziców z myślą o rodzicach, którym zależy na pięknych zdjęciach swoich dzieci. Służymy tu wsparciem, wszelką pomocą związaną z fotografią oraz ciekawymi inspiracjami.

I. ZASADY WYZWAŃ:

 1. Co tydzień w poniedziałek publikujemy nowy temat wyzwania oznaczony odpowiednim hashtagiem.
 2. Przez cały następny tydzień (do następnego poniedziałku o godz. 20:00) czekamy na Wasze zdjęcia związane z tematem oraz otagowane odpowiednim #. Jedna osoba w ramach wyzwania może opublikować jedno zdjęcie. Otagowanie większej ilości zdjęć hashtagiem z tematem bieżącego wyzwania będzie skutkowało ich dyskwalifikacją.
 3. Zdjęcia co tydzień otrzymują wyróżnienia - Nagrodę Publiczności za największą liczbę lajków oraz Piksel od Adminów za najlepsze zdjęcie.
 4. Raz w miesiącu przyznajemy Złoty Piksel za zdjęcie miesiąca. Zdjęcia są wybierane spośród tych nagradzanych co tydzień zarówno przez Adminów, jak i przez Publiczność.
  Złotym Pikselem nagradzamy zdjęcia pojawiające się w miesiącu kalendarzowym. Tzn. jeśli dane wyzwanie rozpoczęło się w ostatni poniedziałek stycznia, a zakończyło na początku lutego, to brane pod uwagę do Złotego Piksela za styczeń będą zdjęcia wrzucone do 31.01 włącznie.
 5. W każdy piątek członkowie grupy świętują #piątekpiąteczek. Jest to dzień, w którym można wrzucać zdjęcia niepowiązane z tematem wyzwania, a które w miesięcznym podsumowaniu także mają szansę na Złoty Piksel. Priorytet mają zawsze zdjęcia z wyzwań, jednak takie piątkowe może stać się naszym fotograficznym czarnym koniem.

Na grupie funkcjonują poza tym dwa stałe hashtagi: 1. #jakmalowane oraz 2. #toniebyłfilm. Mogą być nimi otagowane zdjęcia budzące skojarzenia z dziełami sztuki (1.), filmem bądź serialem (2.). W obu przypadkach autor zdjęcia może ujawnić swoją inspirację lub pozwolić, by inni grupowicze ją odgadli.

II. ZASADY GRUPY:

 1. Grupa jest dedykowana rodzicom. Jej głównym założeniem jest pomoc rodzicom, którzy mają problemy z opanowaniem sprzętu, zasad fotografii, motywacją i pomysłami na ciekawe rodzinne zdjęcia.
 2. Grupa nie służy sprzedaży. Posty dotyczące promocji towarów, usług, blogów, fanpage'y, wydarzeń itp. będą weryfikowane przez administratorów i mogą zostać usunięte. (Np. zamieszczenie informacji o ciekawej wystawie fotografii zostanie zatwierdzone, natomiast opublikowanie linka do fanpage'a fotografa - odrzucone).
 3. Dozwolone jest stosowanie znaków wodnych, o ile nie naruszają one zasad opisanych w pkt. 2.
 4. W grupie zadajemy pytania, dzielimy się prywatnymi osiągnięciami dotyczącymi fotografii (to znaczy, że publikujemy własne zdjęcia, a nie takie, które komuś zleciliśmy) oraz staramy się rozwiązywać związane z nią problemy.
 5. Publikujemy jedynie zdjęcia własnych dzieci. Jeśli na zamieszczonej fotografii znajdą się także inne osoby, administratorzy zakładają, że wyraziły one zgodę na publikację.
 6. Grupa służy nauce, inspiracji i motywacji. Dopuszczamy jedynie konstruktywną krytykę. Jeśli zamierzamy skrytykować czyjeś zdjęcie, spróbujmy najpierw opisać jego dobre strony. Komentarze łamiące tę zasadę będą usuwane przez administratorów.
 7. Odnosimy się do siebie z szacunkiem, dbamy o język, nie używamy wulgaryzmów i nie spamujemy. Kwestionowanie wyborów rodzicielskich innych członków grupy jest zabronione.

Nie stosowanie się do zasad grupy może skutkować usunięciem z listy jej członków.

Zapraszamy Was serdecznie! Będzie nam bardzo miło, jeśli staniecie się częścią naszej społeczności propagującej dobrą fotografię wśród rodziców.

Pozdrawiamy,
Ola i Łukasz Klimek - Pixel Heart